Fot. zdjęcie podglądowe

Dwóch nieletnich usłyszało zarzuty pobicia mężczyzny. Do zdarzenia doszło na początku listopada br. Ponadto jednemu z nastolatków przedstawiono 9 zarzutów dotyczących rozpijania osoby małoletniej i 4 zarzuty za udzielanie środka odurzającego 15-latkowi. O losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku listopada br. w godzinach nocnych, na terenie Pragi Północ doszło do pobicia bezdomnego mężczyzny, który spał na trawie. Na miejsce została wezwana załoga pogotowia, która udzieliła mu niezbędnej pomocy. Pokrzywdzony nie widział sprawców, pamiętał jedynie, że rzucali w niego kamieniami i kopali po całym ciele.

Policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI otrzymali informację, że prawdopodobnymi sprawcami pobicia mogą być 14-latkowie mieszkający na terenie Białołęki. Podczas wykonywania czynności okazało się, że całe zdarzenie było nagrane telefonem komórkowym przez kolegę podejrzanych nastolatków.

W trakcie wyjaśniania sprawy wyszło na jaw, że jeden z nieletnich od października br. kilkakrotnie kupował i nakłaniał 15-letniego kolegę do picia alkoholu, ponadto udzielał mu marihuanę.

Zebrany materiał został przekazany do sądu rodzinnego i nieletnich, gdzie zostanie podjęta decyzja o dalszym losie młodych mężczyzn.

Źródło: policja.pl