Fot. jeden ze zniszczonych pojazdów, policja

Do kolizji i wypadków drogowych niejednokrotnie przyczyniają się nietrzeźwi kierujący. Jednak we wczorajszej kolizji w Ostrowie Lubelskim było całkiem odwrotnie. Trzeźwy kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault. Chociaż nikomu nic się nie stało, to tego drugiego kierowcę czekają surowe konsekwencje i odpowiedzialność karna. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu  w Ostrowie Lubelskim. Brały w nim udział: volkswagen touran oraz renault kangoo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów  22-letni kierowca volkswagena tourana wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku  renault kangoo. Kierował nim 29-letni mieszkaniec gminy Uścimów.

Chociaż nikomu nic się nie stało, to tego drugiego kierowcę czekają surowe konsekwencje i odpowiedzialność karna. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania. Kierujący volkswagena został ukarany mandatem karnym, a kierujący renault za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przez sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl