Fot. zabezpieczone automaty, policja

Policjanci katowickiego oddziału prewencji podczas interwencji w jednym z lokali w centrum Sosnowca natrafili na cztery, działające bez zezwolenia automaty do gry. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej. Zostaną tam do czasu podjęcia przez sąd decyzji w ich sprawie.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w trakcie interwencji w jednym z lokali w centrum Sosnowca, zwrócili uwagę na znajdujące się w nim, działające automaty do gier. By sprawdzić, czy maszyny są legalne, poprosili o pomoc swoich kolegów z sosnowieckiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, którzy wspólnie z przybyłymi na miejsce funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic przeprowadzili czynności.

Po ich wykonaniu wyszło na jaw, że urządzenia działały bez zezwolenia. Maszyny zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Łączna wartość zabezpieczonych automatów to około 16 tysięcy złotych. Na miejscu mundurowi znaleźli również ponad 4000 złotych, które zabezpieczyli na poczet ewentualnych, przyszłych kar.

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: