Fot. Dariusz Michałowski

W miniony czwartek funkcjonariusze West Yorkshire Police przekazali informację o odnalezieniu ciała mężczyzny, który był poszukiwany od 9 lat.

44-letni Dariusz Michałowski zaginął w marcu 2011 roku w Huddersfield. Policjanci, którzy prowadzili poszukiwania, teraz wszczęli śledztwo, aby ustalić sprawców zbrodni odpowiedzialnych za uprowadzenie i zamordowanie Polaka.

Jak przekazał na nagraniu detektyw Tony Nicholson z West Yorkshire Police, ciało ofiary zostało odnalezione w lesie niedaleko Hays Lane w Mixenden, w pobliżu Halifax.

Rodzina, która od 9 lat czeka na informacje w tej sprawie, została już o wszystkim poinformowana przez brytyjską policję.

Michałowski lata temu wyjechał do UK w poszukiwaniu pracy. Utrzymywał stały kontakt z bliskimi. W związku z jego zaginięciem zatrzymano 5 osób, które po przesłuchaniu zostały wypuszczone.

Osoby posiadające informacje mogące pomóc w śledztwie proszone są o kontakt z HMET – Homicide and Major Enquiry Team (West Yorkshire, England, UK) za pośrednictwem numeru 101 lub poprzez kontakt na stronie www.westyorkshire.police.uk.contactus w odniesieniu do sprawy „Op Pavecrest”. Informacje przekazać można również anonimowo niezależnej organizacji charytatywnej Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Źródło: thepolishtelegraph.co.uk

 

Przeczytaj również: