Fot. Miejsce wypadku, policja

Wczoraj w miejscowości Raciborowice (powiat chełmski) kierująca audi 33-latka prawdopodobnie przejechała leżącego na jezdni 52 – letniego mężczyznę. Życia poszkodowanego nie udało się uratować. Pomimo oświetlonej ulicy nie zauważyła mężczyzny, a po przejechaniu odjechała. Wróciła na miejsce wypadku z siostrą innym samochodem. Tłumaczyła, że była przekonana, iż przejechała zwierzę leżące na jezdni. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Była trzeźwa.

Wczoraj przed godziną 17:00 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Z uzyskanych informacji wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca samochodem audi 33 letnia kobieta z gminy Uchanie niedostatecznie obserwowała drogę w wyniku czego prawdopodobnie przejechała leżącego na jezdni pieszego 52 latka z gminy Białopole.

Mimo podjętych czynności ratowniczych oraz prowadzonej reanimacji, funkcji życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić.

Kobieta odjechała z miejsca tłumacząc się, że była przekonana, iż przejechała zwierzę leżące na jezdni. Po czasie jednak wróciła żeby się upewnić. 33 latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Kobieta była trzeźwa.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl