Poszukiwany przez policję mężczyzna | fot. Policja

Policja opublikowała zdjęcia mężczyzny podejrzewanego o usiłowanie doprowadzenia do obcowania płciowego z pokrzywdzoną kobietą. Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach pod nadzorem rybnickiej prokuratury powadzą śledztwo w tej sprawie. Stróże prawa dążą do ustalenia tożsamości mężczyzny widocznego na opublikowanych zdjęciach.

Jak ustalono w trakcie czynności, 5 grudnia nieznany mężczyzna w wieku około 35-45 lat, około godziny 20.30 w rejonie targowiska miejskiego w Czerwioce-Leszczynach przy ulicy 3 Maja poprzez użycie siły fizycznej wobec pokrzywdzonej usiłował doprowadzić do obcowania płciowego. Za zgodą rybnickiej prokuratury policja opublikowała zdjęcia z monitoringu, którego kamery zarejestrowały podejrzewanego mężczyzny.

Rysopis: mężczyzna w wieku około 35-45 lat, sylwetka normalna, posługiwał się poprawną polszczyzną. Ubrany był w kurtkę w kratę szaro-czarną, z ciemnym kapturem obszytym futerkiem, spodnie koloru ciemnego, buty typu adidas, pod kurtką bluza bądź sweter koloru czerwonego, na głowie czapka z daszkiem – granatowa lub niebieska marki „Nike”. Na twarzy brak zarostu. Mężczyzna najprawdopodobniej utykał na jedną nogę.

Z miejsca zdarzenia mężczyzna zabrał torbę podróżną kobiety koloru czarnego z wstawkami czerwonymi po bokach i oddalił się w kierunku ulicy 3 Maja, a następnie w pobliskie bloki. W torbie znajdowały się dwa swetry, spodnie pokrzywdzonej oraz portfel, który został odnaleziony w rejonie banku przy ulicy Furgoła.

W przypadku rozpoznania mężczyzny zamieszczonego na zdjęciach, policja prosi o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach tel. 47 85 577 10 lub śledczymi tel. 47 85 577 24. Informację można również przesłać mailowo: [email protected].