Fot. jeden z zatrzymanych nastolatków, policja

Ustalenia mundurowych z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii doprowadziły do zatrzymania czterech osób, w tym dwójki nieletnich związanych z narkotykowym procederem. Sprawą nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny. Z kolei 18 i 32 – latek doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu gdzie usłyszeli zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii . Decyzją sądu 32- latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii z wieluńskiej komendy sprawdzając wcześniej uzyskane informacje o możliwości posiadania środków odurzających przez 16- latka, w trakcie przeszukania piwnicy, którą użytkował znaleźli niewielką ilość marihuany. Ponadto mundurowi ustalili, iż ze sprawą ma związek również jego 16- letnia koleżanka oraz 18- letni kolega. Cała trójka udzielała sobie wzajemnie środków odurzających.

18- latek został jeszcze tego samego dnia zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz nieletni za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Z kolei ich starszy kolega został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzuty udzielania małoletnim środków odurzających.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie poprzestali na tym, dalej prowadzone wnikliwe czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 12 grudnia 2020 roku dilera, u którego cała trójka młodych ludzi zaopatrywała się w narkotyki.

Okazał się nim być 32- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zarówno małoletnim, jak i dorosłemu.

Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Decyzją sądu 32- latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: