Fot. zabezpieczona broń, policja

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę zabezpieczyli broń automatyczną wraz z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy, niemal 250 działek handlowych środków odurzających oraz ponad 130 000 zł.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o produkcję metamfetaminy.

W wyniku podjętych działań w pomieszczeniach zajmowanych przez 31-latka funkcjonariusze zabezpieczyli broń automatyczną w postaci pistoletu maszynowego wraz z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy, woreczki z kryształkami i suszem roślinnym oraz ponad 130 000 zł.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zabezpieczone substancje to metamfetamina i marihuana w ilości z której można przygotować prawie 250 działek handlowych tych narkotyków.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl