Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali pięć osób podejrzanych o pozbawienie wolności oraz dotkliwe pobicie młodej kobiety. Są to mieszkańcy Piły w wieku od 26 do 34 lat. Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech sprawców.

W połowie listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu i pozbawieniu wolności młodej mieszkanki Piły. Sprawcy w swoim działaniu byli niezwykle bezwzględni. Przemocą zabrali kobietę z domu, wywieźli samochodem na obrzeża miasta i dotkliwie ją pobili. Z uwagi na charakter sprawy oraz bardzo poważne zarzuty, sprawą natychmiast zajęli się pilscy kryminalni. Po kilku godzinach od zawiadomienia policjanci ustalili podejrzanych.

Łącznie do sprawy zatrzymano pięć osób. Dwaj mężczyźni oraz kobieta usłyszeli zarzuty pobicia, a także pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Zatrzymana pilanka dodatkowo odpowie za posiadanie 75 gramów marihuany, które zostały znalezione w jej mieszkaniu. Śledczy będą również ustalać jaki udział w całej sprawie miała pozostała dwójka zatrzymanych.

Sąd Rejonowy w Pile na wniosek policji i pilskiej prokuratury w dniu 23 listopada br. zastosował wobec trójki podejrzanych areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: