Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Kryminalni z IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali 56-latka podejrzanego o atak na kobietę która zwróciła mu uwagę na ulicy . Mężczyzna rozzłościł się, że został zdyscyplinowany do nałożenia maseczki ochronnej, co spowodowało niespodziewany wybuch agresji.

Przez Łódź bez maseczki

23 października 2020 roku około godziny 13:00, kobieta idąca ulicą Żeromskiego w Łodzi zauważyła mężczyznę, który szedł bez założonej na twarzy maseczki ochronnej.

Postanowiła zwrócić mu uwagę. Mężczyzna nie zastosował się do słów pokrzywdzonej, a wręcz wzbudziły one w nim niekontrolowany wybuch agresji. 56-latek kopnął pokrzywdzoną  w nogę oraz uderzył ręką w twarz. Sprawa została zgłoszona  policji i została objęta ściganiem z urzędu przez prokuratora. Funkcjonariusze IV Komisariatu KMP w Łodzi po otrzymaniu zgłoszenia podjęli intensywne działania zmierzające do ustalenia danych personalnych sprawcy, którego wizerunek upubliczniony został za pośrednictwem mediów.

Zatrzymany mieszkaniec Łodzi

Prowadzone czynności zaowocowały 30 listopada 2020 roku, zatrzymaniem podejrzanego o napaść o kobietę. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec Łodzi. Usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności pokrzywdzonej. Teraz za popełniony czyn grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: