Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja

Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała przy użyciu pałki teleskopowej. 27-letni bełchatowianin podczas sprzeczki o przejazd drogą zaatakował pałką teleskopową innego mężczyznę. Pokrzywdzony wymagał hospitalizacji. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Taksówka w Bełchatowie – przerwany kurs

24 listopada 2020 roku kryminalni z bełchatowskiej komendy uzyskali informację, że w nocy z 21 na 22 listopada 2020 roku na osiedlu Żołnierzy POW doszło do uszkodzenia ciała podczas sprzeczki dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że wspomnianej nocy pokrzywdzony wracał taksówką do domu.

W pewnym momencie drogę taksówce zablokował ford escort. Za kierownicą siedział mężczyzna, który nie reagował na prośby o ustąpienie przejazdu. Wtedy zainterweniował pasażer taksówki. Wysiadł i podszedł do kierowcy forda. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka.

Po chwili kierowca forda ze swojego samochodu wyciągnął metalową pałkę teleskopową i zadał kilka ciosów swojemu przeciwnikowi. Pobity mężczyzna odniósł obrażenia, więc napastnik wezwał na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Pałka teleskopowa zabezpieczona

O zdarzeniu nikt nie zawiadomił policji, więc sprawca spokojnie odjechał. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość. 27-letni bełchatowianin został zatrzymany w miejscu pracy. Kryminalni zabezpieczyli też pałkę teleskopową, którą trzymał w szafce. Zatrzymany tłumaczył, że podczas sprzeczki „puściły mu nerwy” i dlatego zaatakował mężczyznę pałką. 27-latek usłyszał zarzut naruszenia czynności narządów ciała na okres powyżej dni 7. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl