Fot. zdjęcie podglądowe

Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę dąbrowskich policjantów , ponieważ w sposób nieprawidłowy założył maseczkę ochronną. W trakcie legitymowania okazało się, że 35-latek jest poszukiwany. Mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej został zatrzymany i trafił prosto do Zakładu Karnego w Tarnowie. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa w miejscu publicznym.

Źle założona maseczka – reakcja policji

Do zdarzenia doszło wczoraj (24.11.br.) po godz. 8, na terenie Dąbrowy Tarnowskiej. Policjanci patrolujący ulice Piłsudskiego zwrócili uwagę na mężczyznę, który  maseczkę ochronną miał założoną na brodzie.

Mundurowi zwrócili mu uwagę, aby założył w sposób prawidłowy maseczkę i jednocześnie przystąpili do wylegitymowania mężczyzny oraz wręczenia mandatu karnego. Gdy sprawdzili jego dane w policyjnych bazach okazało się, że 35–latek od kilku tygodni jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mandat za brak maseczki i do więzienia

Dąbrowianin oprócz ukarania mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa w miejscu publicznym, został zatrzymany a następnie przewieziony do Zakładu Karnego w Tarnowie.

Z tytułu popełnionego przestępstwa (art. 224§2 kk.) tj. zmuszanie policjantów do zaniechania wykonywanych czynności służbowych poprzez groźby bezprawne lub przemoc 35-latek ma odbyć karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: