Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował audi znajdując się pod wpływem amfetaminy. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim narkotyki, a na jego posesji prawie 150 gramów marihuany i ponad 5 gram amfetaminy. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania narkotyków o znacznej ilości za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

W miniony poniedziałek w godzinach rannych dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Dzierżążnie. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego na miejscu ustalili, że 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego stracił panowanie nad audi, w wyniku czego uderzył w betonowy słup, a następnie w drzewo.

Emocjonalne zachowanie mężczyzny wzbudziło u mundurowych podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyku. Badanie narkotestem wykazało, że jest pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim marihuanę. W związku z tym kierowca audi został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Następnie do działań włączyli się kryminalni i przewodnik psa, którzy pojechali przeszukać posesję zatrzymanego mężczyzny. Czujny nos czworonożnego funkcjonariusza Policji doprowadził policjantów do kolejnych narkotyków. Mundurowi znaleźli prawie 150 gramów marihuany oraz ponad 5 gramów amfetaminy.

19-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków o znacznej ilości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: