Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni, że w przydrożnym rowie w okolicy Nowego Gizewa zostało znalezione ciało mężczyzny. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że mogło w tym przypadku dojść do potrącenia pieszego przez samochód.

W piątkowy poranek (06.11.2020r.) około godz. 7:30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w okolicy miejscowości Nowe Gizewo, w przydrożnym w rowie przy drodze krajowej nr 57, zostało odnalezione ciało mężczyzny.

Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe. Po potwierdzeniu zgonu mężczyzny, na miejscu zdarzenia pracowali szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny.

Szczycieńscy kryminalni w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, już po paru godzinach od zgłoszenia zatrzymali 36-letniego mieszkańca Szczytna, który w tym dniu przejeżdżał tą trasą.

Samochód, z którego mężczyzna korzystał, posiadał uszkodzenia typowe dla takiego zdarzenia, dlatego został zabezpieczonych i poddany oględzinom.

Źródło: policja.pl