Fot. zdjęcie podglądowe

Policjanci interweniowali wobec 68-latki, która w trakcie zakupów kilkukrotnie zamieniła metki na odzieży. Dzięki temu zapłaciła za ubrania o ponad 150 złotych mniej niż faktycznie kosztowały. Nie przypuszczała, że w ten sposób popełnia przestępstwo. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, tuż po godzinie 13, grajewscy policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym ze sklepów na terenie Grajewa. Jak się okazało, pracownik sklepu zauważył kobietę, która prawdopodobnie zdjęła metki z droższych ubrań i przyczepiła je na tańsze produkty.

Dzięki temu tego dnia 68 latka zapłaciła za produkty o 115 złotych mniej. Jak ustalili policjanci kobieta nie pierwszy raz dopuściła się takiego procederu. Dzień przed zgłoszeniem monitoring sklepowy zarejestrował, jak kobieta zamieniła metki na kamizelce, czapce i opasce.

Dzięki temu chciała zaoszczędzić 39 złotych. Nie sądziła, że w ten sposób popełnia przestępstwo. Mimo, że cena produktów nie była wysoka, kobieta odpowie za oszustwo, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru.

68 latka usłyszała już zarzut oszustwa. Kodeks karny za dokonane czyny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl