Fot. zdjęcie podglądowe

Patrol policji w Olsztynie został wezwany na interwencję do jednego z mieszkań na terenie osiedla Redykajny. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny dobijającego się do drzwi mieszkania 39-letniej kobiety. Mężczyzna gdy usłyszał, że na miejsce jadą policjanci uciekł. Podczas interwencji okazało się za to, że zgłaszająca poszukiwana jest do odbycia kary roku pozbawienia wolności.

W ubiegły weekend (31.10.2020) po godz. 20:00 policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pojechali na interwencję dotyczącą nieproszonego gościa, dobijającego się do drzwi mieszkania 39-letniej kobiety.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, pod drzwiami zawiadamiającej nie było już nikogo.

Drzwi policjantom otworzyła 39-latka, która wcześniej mimo natarczywych próśb swojego znajomego, nie wpuściła go do swojego mieszkania. Standardem podczas każdej interwencji jest m.in. sprawdzenie danych każdej ze stron sporu w policyjnych systemach.

W tym przypadku okazało się, że zgłaszająca potrzebę interwencji 39-latka, poszukiwana jest przez sąd do odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Policjanci zatrzymali i przewieźli zgłaszającą interwencję kobietę do komendy, a stamtąd trafiła już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Źródło: policja.pl