Fot. zatrzymana kobieta, policja

Na niecodzienny sposób kradzieży wpadła 23-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, która odpowiadając na oferty pracy w popularnej sieci sklepów spożywczych w Wodzisławiu Śląskim, Rybniku i Bielsku-Białej, już podczas pierwszego dnia próbnego okradała je. Jak ustalili śledczy, straty wyniosły kilkanaście tysięcy złotych. Kobieta została zatrzymana przez kryminalnych na jednym z parkingów w Wodzisławiu Śląskim.

Na nietypowy sposób kradzieży wpadła 23-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Postanowiła ona zatrudniać się w znanej sieci sklepów spożywczych, a następnie je okradać.

O jednej z tych kradzieży policjanci dowiedzieli się od właściciela sklepu mieszczącego się na terenie Wodzisławia Śląskiego, który pozostawił kobietę na kilka chwil samą w sklepie. Ta, nie tracąc czasu, ukradła papierosy oraz gotówkę, powodując kilkutysięczne straty. Następnie zamknęła sklep i oddaliła się.

Jak ustalili śledczy kobieta, chcąc być „fair” wobec swoich pracodawców, używała w CV swojej prawdziwej tożsamości. W trakcie ustaleń wodzisławskich stróżów prawa okazało się, że w identyczny sposób okradła ona sklepy mieszczące się w Rybniku i Bielsku-Białej.

Łączna wartość strat, na jakie naraziła właścicieli, przekracza kilkanaście tysięcy złotych. Wodzisławscy kryminalni namierzyli kobietę na jednym z parkingów przy supermarkecie. Tam też ją zatrzymali.

23-latka usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi jej do 5 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: