Fot. zdjęcie podglądowe

Kierowała z dzieckiem na kolanach, bez prawo jazdy z sądowym zakazem prowadzenia pojazdami mechanicznymi. Do tego była nietrzeźwa. Za to wszystko odpowie przed sądem 34-latka z Rawicza.

Wczoraj popołudniu podczas patrolu na ulicy Paderewskiego w Rawiczu , uwagę policjantów zwrócił fakt kobiety kierującej oplem astrą z małym dzieckiem na kolanach. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą.

Podczas kontroli na jej kolanach siedziało 3-letnie dziecko, obok na miejscu pasażera siedział mężczyzna, a na rękach trzymał niemowlę.

W czasie legitymowania kobieta powiedziała policjantom, że zapomniała prawo jazdy, jednak w policyjnym systemie widniało zupełnie co innego. 34-latka miała sądowy zakaz kierowania pojazdami, zatrzymano jej uprawnienia za kierowanie pod działaniem alkoholu.

Jakby tego było mało podczas kontroli policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu. Badanie jej stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. Rawiczanka miała pół promila alkoholu we krwi.

Kobieta nie uniknie odpowiedzialności, dopuściła się zarówno wykroczeń jak i przestępstw drogowych.

Za samo kierowanie w stanie nietrzeźwości zostanie jej zatrzymane prawo jazdy na minimum 3 lata oraz obligatoryjna kara w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do tego dochodzi sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wykroczenie nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Źródło: policja.pl