Fot. odzyskane skradzione przedmioty, policja

Zatrzymany złodziej z łupem wartym blisko 39 tys. złotych to efekt wnikliwej pracy operacyjnej chojnowskich funkcjonariuszy zajmujących się kradzieżami dokonywanymi przez pracowników w zatrudniających ich firmach. Mężczyzna usłyszał 25 zarzutów, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni Komisariatu Policji w Chojnowie trafnie wytypowali i zatrzymali 31-latka, który od blisko trzech miesięcy dokonywał kradzieży w zatrudniającej go firmie na terenie powiatu. Łupem mężczyzny padł sprzęt elektroniczny taki jak baterie zewnętrzne, dyski twarde, słuchawki i głośniki, a także kosmetyki i zegarki oraz biżuteria.

Sprawca usłyszał łącznie 25 zarzutów dokonania kradzieży. Łączna suma strat poniesionych w wyniku przestępczego działania, jaką poniosła firma, to kwota niemal 39 tys. złotych. Upór i wytrwałość funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia o wartości blisko 37 tys. złotych.

Dzięki zaangażowaniu policjantów proceder został przerwany, a właściciele firmy będą bacznie przyglądać się zatrudnionym pracownikom.

To kolejny sukces funkcjonariuszy zajmujących się nieuczciwymi osobami, które za dodatkowe źródło dochodu, obrały sobie kradzieże asortymentu oferowanego przez przedsiębiorstwa prosperujące na terenie miasta i powiatu.

Efektem działań jest siódma zatrzymana osoba działająca na szkodę swojej firmy, której za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kupowanie przedmiotów nieznanego pochodzenia, szczególnie o znacznie obniżonej cenie, powinno wzbudzić podejrzenie, że proponowany towar może pochodzić z przestępstwa.

Jednocześnie przypominamy, że jeśli ktoś przyjmuje albo pomaga w ukrywaniu rzeczy, o których na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że zostały uzyskane za pomocą czynu zabronionego, popełnia przestępstwo nieumyślne, które również jest karalne.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: