Fot. zatrzymany pojazd, policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po podjętym pościgu za kierującym samochodem osobowym daewoo tico, zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za popełnione przestępstwo Sąd może wymierzyć karę 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 20:40 policjanci legnickiej drogówki podjęli pościg za kierującym pojazdem daewoo tico, który jadąc ul. Hutników nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę ul. Złotoryjską a następnie, popełniając szereg wykroczeń w ruchu drogowym, kontynuował jazdę drogą S3, autostradą A4 a następnie po przejechaniu przez miejscowości Ulesie, Jezierzany i Gniewomirowice powrócił do Legnicy.

Podczas próby zatrzymania pojazdu, kierujący wielokrotnie celowo zajeżdżał drogę policjantom, próbując zepchnąć z radiowóz z drogi. Na ul. Działkowej 38-latek umyślnie skręcił w lewo w wyniku czego uderzył w radiowóz a następnie obrócił się wokół własnej osi, po czym wypadł z drogi i zatrzymał się za ogrodzeniem ogrodów działkowych.

Jeden z policjantów odniósł obrażenia ciała, które na szczęście nie zagrażają jego życiu. Funkcjonariusze natychmiast udali się do pojazdu, gdzie skutecznie obezwładnili kierującego i dokonali jego zatrzymania. Po sprawdzeniu mieszkańca powiatu lubińskiego okazało się, że nie posiada prawa jazdy, bo zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że jest trzeźwy jednak narkotest wskazał, że kierujący prowadził samochód pod wpływem środków odurzających z grupy amfetamina/metamfetamina.

W pojeździe przebywała 16-letnia pasażerka, która po wykonaniu czynności została przekazana matce. Uciekinier został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Niebawem usłyszy zarzut niedostosowania się do polecenia zatrzymania, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz uszkodzenie mienia.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: