Fot. jeden z zatrzymanych mężczyzn, policja

Bydgoscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy usiłowania zabójstwa. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Trwają w tej sprawie czynności procesowe. Prokurator wnioskuje o tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (03.10.2020) nad ranem przy ulicy Nadrzecznej w Bydgoszczy. Wówczas dyżurny z bydgoskiego Błonia otrzymał informację, że za wiaduktem kolejowym ma leżeć osoba wzywająca pomocy.

Na miejsce został skierowany patrol z bydgoskiego Śródmieścia. Tam zastali zgłaszającego oraz mężczyznę z obrażeniami ciała. Osoba trafiła do szpitala.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Błonia oraz z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Policjanci zaczęli zbierać informacje na temat zdarzenia. Krok po kroku analizowali zgromadzony materiał. Wnikliwa praca policjantów doprowadziła do wytypowania dwóch podejrzewanych.

Kryminalni zatrzymali do sprawy 42 i 31-latka. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

8.10.2020 42-latek został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Natomiast 9.10.2020 przed obliczem prokuratora stanął drugi z zatrzymanych. 31-latek również usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Trwają czynności procesowe w sprawie. Prokurator wnioskuje do sądu ich tymczasowy areszt.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: