Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Policjanci zatrzymali 32-latka, który wysyłał smsy o dwuznacznej treści do 9-letniej dziewczynki. Usłyszał zarzuty. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatni poniedziałek do komisariatu policji w Józefowie zgłosiła się matka 9-letniej dziewczynki. Z jej relacji wynikało, że nieletnia posiadała telefon komórkowy, który był pod kontrolą dorosłych. Dziewczynka sama przyznała się matce, że kilka dni wcześniej zadzwonił do niej mężczyzna.

Nieznajomy przedstawił się jako 19-latek. Po kontakcie telefonicznym mężczyzna wysyłał do niej dwuznaczne smsy, które na bieżąco usuwała, gdyż ich treści były dla niej krępujące.

Policjant z komisariatu policji w Józefowie nie zwlekał i przyjął od kobiety stosowne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W toku dalszych czynności policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego namierzyli mężczyznę. Funkcjonariusze udali się do ustalonego wcześniej miejsca zamieszkania 32-latka w województwie świętokrzyskim i tam dokonali jego zatrzymania.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zostały przedstawione mu zarzuty za elektroniczny kontakt z osobą małoletnią w celach pedofilskich. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania do nieletniej oraz zakaz kontaktowania się z nią. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Gdyby nie czujność matki i szybka reakcja Policji, mogłoby dojść do tragedii.

Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla innych rodziców. Rozmawiajmy i kontrolujmy nasze dzieci. Dbajmy wspólnie o ich bezpieczeństwo.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: