Fot. zabezpieczone narkotyki, policja

Policjanci z Kościana, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili znaczne ilości narkotyków. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty m.in. z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Pod koniec września kryminalni z Kościana, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego.

W trakcie przeszukania jego mieszkania ujawniono ponad 3 kg amfetaminy i blisko 2 kg marihuany. Zabezpieczono również 834 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany odpowie również za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Kościanie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: policja.pl

 

Przeczytaj również: