Aresztowano mężczyznę, który produkował bimber | fot. Policja

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, prawie 500 litrów „samogonu” i tyle samo „zacieru” zabezpieczyli policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej w domu 39-latka z gminy Stanin. Dodatkowo mundurowi znaleźli też u mężczyzny ukryte prawie 0,5 kilograma narkotyków. 39-latek już usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W minionym tygodniu łukowscy kryminalni razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej realizowali swoje ustalenia na terenie gminy Stanin. W ramach tych działań mundurowi przeszukali posesję 39-latka. W jednym z pomieszczeń odnaleźli „linię do domowej produkcji alkoholu”, a także pojemniki w których było blisko 500 litrów tak zwanego zacieru i taką samą ilość wyprodukowanego „samogonu”.

Okazało się, że to nie jedynie przewinienia 39-latka. Policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej na terenie posesji mężczyzny odnaleźli też ukryte w plastikowym wiadrze foliowe worki i słoik z zawartością „podejrzanej” substancji. Po sprawdzeniu okazało się, że było to prawie 400 gramów haszyszu i prawie 30 gramów marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku łukowskiej Policji oraz Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 39-latka. Co najmniej najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.