Przejechał po leżącym mężczyźnie | fot. Policja

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem pieszego doszło w sobotę w miejscowości Księżomierz Dzierzkowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Volkswagenem 56-latek najechał na leżącego na środku jezdni mężczyznę. W wyniku doznanych obrażeń 50-letni pieszy zmarł w szpitalu. Kierujący był trzeźwy, ale miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę około godziny 22:30 dyżurny komendy w Kraśniku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Księżomierz Dzierzkowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, 56-letni mieszkaniec gm. Urzędów najechał na leżącego na środku jezdni 50-latka. Pieszy został przewieziony do szpitala, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł.

Do zdarzenia doszło w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie jezdnia nie była oświetlona. Kierujący był trzeźwy. Jednak po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na miejscu policjanci wykonywali czynności z udziałem biegłego z zakresu techniki i motoryzacji. Decyzją prokuratora ciało 50-latka zostało przekazane w celu wykonania sekcji zwłok. Kierujący volkswagenem 56-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przeczytaj również: