Fot. zatrzymana kobieta, policja

Zaledwie kilka godzin zajęło kościerskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa 62-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w mieszkaniu na terenie Kościerzyny. Zatrzymana do tej sprawy 52-letnia odbywała w przeszłości wyrok za zabójstwo.

W niedzielę policjanci z Kościerzyny otrzymali informację o znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Kościerzyny. Na miejsce natychmiast została wysłana grupa dochodzeniowo – śledcza, która wraz z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora, wykonała oględziny zwłok oraz miejsca ich znalezienia.

Zwłoki mężczyzny zostały przewiezione do prosektorium, celem ustalenia dokładnej przyczyny zgonu. W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej kryminalni ustalili osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą. Kilka godzin później na terenie Kościerzyny, mundurowi zatrzymali kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu.

Dalsza praca śledczych pozwoliła na przedstawienie 52-letniej kobiecie zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: policja.pl