Fot. zdjęcie podglądowe

Łódzcy policjanci zatrzymali 31-latka, który uszkodził 11 samochodów, powybijał szyby w okolicznych budynkach, zdewastował tramwaj stojący na przystanku i dwukrotnie kopnął w twarz małoletnią dziewczynkę idąca do szkoły. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Dzielnicowi z III Komisariatu KMP w Łodzi wraz z kolegami z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który pod osłoną nocy uszkodził 11 samochodów oraz powybijał szyby w okolicznych budynkach. W trakcie swojej nocnej eskapady mężczyzna zdewastował również tramwaj stojący na przystanku i dwukrotnie kopnął w twarz małoletnią dziewczynkę idąca do szkoły.

18 września 2020 roku około godziny 5 rano, policjanci z III Komisariatu KMP w Łodzi za pośrednictwem dyżurnego otrzymali informację, że nieznany mężczyzna idący pieszo po łódzkim osiedlu Retkinia uszkodził tramwaj linii 10. Następnie sprawca dewastacji oddalić miał się w jedną z osiedlowych uliczek, gdzie trzymanym w ręku kijem uderzał w szyby i lusterka samochodowe.

Stróże prawa dysponując informacjami na temat rysopisu sprawcy podążyli jego śladem. Podczas przejścia kolejnymi ulicami, policjanci napotykali świadków i uszkodzone samochody z powybijanymi szybami i poodrywanymi lusterkami bocznymi. Również tramwaj miał uszkodzoną kabinę motorniczego i zerwane lusterko boczne.

Ponadto, okazało się, że podejrzany o chuligańskie wybryki zdewastował również wejście do jednej z klatek schodowych, wybił okno w prywatnym mieszkaniu, uszkodził witryny dwóch sklepów, a także dwukrotnie kopnął w twarz dziewczynkę idącą do szkoły.

Funkcjonariusze rozpytując świadków i kierując się tą samą drogą, którą oddalił się mężczyzna bardzo szybko natrafili na jego trop. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany nieopodal miejsca swojego zamieszkania.

31-latek był agresywny i konieczne było użycie względem niego siły fizycznej. Mężczyzna  trafił do szpitala na obserwację. Straty jakie wyrządził opiewają na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: