Fot. zatrzymany mężczyzna, policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o pozbawienie wolności innego mężczyzny. 37-latek wciągnął pokrzywdzonego do samochodu i wbrew jego woli wywiózł w nieznane mu miejsce, znęcał się nad nim psychicznie i fizycznie. Podejrzany usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Za pozbawienie wolności człowieka ze szczególnym udręczeniem, podejrzanemu grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany przez policjantów mężczyzna od 10 lat poszukiwany był listem gończym za spowodowanie wypadku, za który w więzieniu spędzi ponad 1,5 roku.

Policjanci od lutego ubiegłego roku pracowali nad sprawą uprowadzenia osoby. Policjanci, którzy pracowali nad sprawą, ustalili, że pokrzywdzony został podstępem zwabiony na jedną z ulic dzielnicy Suchanino, a potem siłą wciągnięty do samochodu. Sprawca wbrew woli wywiózł mężczyznę na zalesione tereny i tam znęcał się nad nim psychicznie i fizycznie. Sprawca bił pokrzywdzonego, groził pozbawieniem życia i siłą ukradł pokrzywdzonemu jego rzeczy osobiste i pieniądze. Pokrzywdzony zdołał uciec z miejsca przestępstwa.

Policjanci, bardzo dokładnie przeanalizowali zawiadomienie, przesłuchali świadków, zabezpieczyli zapisy z kamer, oraz ślady na miejscu przestępstwa. Dzięki tym informacjom dotarli do osób, które miał informacje na temat tego zdarzenia oraz bardzo szybko ustalili tożsamość osoby podejrzanej o to przestępstwo.

Poszukiwany przez policjantów mężczyzna od 10 lat ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ sąd wydał za nim list gończy za spowodowanie wypadku. Mężczyzna miał do odbycia karę ponad 1,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci podczas pracy nad tą sprawą dowiedzieli się o tym, że pokrzywdzony został uprowadzony z powodu niewywiązania się z umowy użyczenia samochodu, który użytkował.

Policjanci podejrzanego o uprowadzenie i pozbawienie wolności mężczyznę zatrzymali kilka dni temu w rejonie gdańskiego Jasienia. Mężczyzna nie stawiał oporu, był zaskoczony widokiem policjantów. 37-latek został doprowadzony do prokuratora, przesłuchany i ogłoszono mu zarzut pozbawienia wolności człowieka ze szczególnym udręczeniem, zmuszania przemocą do określonego zachowania oraz rozboju.

Za te przestępstwa zatrzymanemu grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: