Fot. zdjęcie podglądowe

Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali kierowcę opla, który podczas ucieczki próbował potrącić interweniującego policjanta. Podejrzanemu o czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara do 10 lat więzienia. Prokurator objął mieszkańca powiatu tarnogórskiego policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Dyżurny tarnogórskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w kierunku Bytomia porusza się opel, którego kierowca jest pijany. Dyżurny natychmiast przekazał informację wszystkim policyjnym patrolom. Chwilę później, na ulicy Korola w Tarnowskich Górach, policjanci z prewencji namierzyli opla, który jechał bez włączonych świateł.

Kierowca samochodu na widok radiowozu znacznie przyspieszył i nie stosując się do znaku „zakaz wjazdu”, wjechał w boczną ulicę. Następnie z impetem uderzył w zaparkowany samochód marki Ford Galaxy, a ten siłą odrzutu uderzył w zaparkowanego przed nim peugeota.

Policjanci zablokowali radiowozem drogę ucieczki kierowcy opla, lecz ten nie odpuszczał. Włączył bieg wsteczny i próbował rozjechać idącego w jego kierunku policjanta. Stróż prawa odskoczył na bok, unikając potrącenia, a opel z impetem wbił się w policyjny radiowóz.

Kierowca nadal próbował odjechać, ale policjanci szybko ruszyli w jego stronę. Mężczyzna zablokował drzwi pojazdu, lecz widząc, że policjanci chcą wybić szybę, otworzył je, krzycząc, że jest niewinny. Policjanci wyciągnęli mężczyznę i go obezwładnili.

35-latek został doprowadzony do tarnogórskiej komendy. Okazało się, że mieszkaniec powiatu tarnogórskiego był pijany oraz nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie mężczyzny były prawie 2 promile alkoholu.

Pijany pirat drogowy trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty czynnej napaści na interweniujących policjantów oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 35-latek odpowie również za szereg wykroczeń. Prokurator objął mieszkańca powiatu tarnogórskiego policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.