Fot. skradzione przedmioty i substancje, policja

Szybka i dobrze zorganizowana przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zasadzka doprowadziła do zatrzymania na gorąco przestępczego procederu 44-letniego mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże. Z ustaleń wynika, że wykorzystywał on nieuwagę pracowników przychodni i wtedy miało dochodzić do kradzieży. Jego łupem był sprzęt i materiały medyczne o wartości niemalże 60 tysięcy złotych. W mieszkaniu posiadał substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 tabletek.

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali zasadzkę w jednej z przychodni medycznej. Operacyjni ustalili, że mężczyzna miał umawiać się kilka razy tego samego dnia do różnych specjalistów. Podczas wizyty w przychodni wykorzystywał nieuwagę pracowników i kradł sprzęt i materiały medyczne. Był to głównie sprzęt stomatologiczny o łącznej wartości niemalże 60 tysięcy złotych.

Podczas policyjnej zasadzki w jednym z pomieszczeń mężczyzna pakował sprzęt medyczny do swojej torby. 44-latek został zatrzymany na gorąco. Niczego się nie spodziewał i był zaskoczony takim obrotem sprawy. Okazało się, że do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej w przychodniach na terenie Warszawy.

Fot. odzyskany sprzęt medyczny, policja

Policjanci przystąpili do przeszukania jego mieszkania. Tam znaleźli narzędzia i sprzęt medyczny, płyny medyczne oraz substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 sztuk tabletek, które znajdowały się w kartonach w całym mieszkaniu. Policjanci ustalili również, że 44-latek zamieszczał na portalach społecznościowych ogłoszenia o sprzedaży skradzionego sprzętu medycznego, który był oferowany za drobne kwoty.

W taki sposób z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał łącznie pięć zarzutów karnych, cztery dotyczące kradzieży, jeden posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: