Fot. zabezpieczone krzewy konopi, policja

Policjanci z lipnowskiej jednostki zlikwidowali wczoraj (02.09.2020) w gm. Skępe pokaźną plantację marihuany. Na jednej z posesji rosło ponad 1450 krzewów konopi indyjskich a w pomieszczeniu gospodarczym policjanci odnaleźli ponad 15,5 kg suszu marihuany. Do tej pory zatrzymano dwie podejrzewane osoby.

Uzyskane przez policjantów informacje, doprowadziły wczoraj do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o handel narkotykami.

Na jednej z posesji w gm. Skępe funkcjonariusze zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z przyleśnej uprawy zabezpieczyli 1455 krzaków w wysokości od 10cm do 1,5m wysokości.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych i przyczepy kempingowej ujawnili dodatkowo rośliny suszące się, zebrane kwiatostany konopi oraz wysuszone rośliny. W sumie ponad 15,5kg suszu marihuany. Policjanci zabezpieczyli także sprzęt służący do uprawy i wytwarzania narkotyków.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji 57-latka z gm. Skępe. Drugi zamieszany w tę sprawę 38-letni mężczyzna zatrzymany został na terenie Warszawy.

Obaj podejrzewani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem środków odurzających oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości tych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz o wytwarzanie i uprawę ziela konopi indyjskich w znacznej ilości w celu uzyskania marihuany. Pierwszy zatrzymany już usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Za te przestępstwa grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z artykułem 63 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za kratkami spędzą jednak nie mniej niż 3 lata.

Źródło: policja.pl

Przeczytaj również: