Fot. półnagi mężczyzna wskoczył na ołtarz, mat. prasowe

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia w Tyńcu. W momencie incydentu trwał koncert Krakowskiego Kwintetu Harfowego i organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa.

Uczestnik imprezy Egodrop Rave OA, która miała miejsce w pobliżu świątyni, będąc prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, sprofanował ołtarz w kościele Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł do prezbiterium, gdzie znajdowali się muzycy, w trakcie występu: przechadzał się po nim, stał przez chwilę przy tabernakulum, potem zaś wszedł na ołtarz, przygotowany do odprawienia Mszy Świętej wieczornej. Zmusiło to wykonawców do przerwania koncertu. Mnich, który zaraz zjawił się na miejscu, próbował wyprosić mężczyznę z kościoła, lecz kontakt z nim był utrudniony: mężczyzna wpadał w skrajne stany emocjonalne i nie chciał pozostać w jednym miejscu. Mnich wezwał policję, która po przyjeździe skuła go i wezwała karetkę – relacjonował Brat Grzegorz Hawryłeczko.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Jako że impreza odbywała się na prywatnej posesji policja nie mogła podjąć dalszej interwencji.

Źródło: Dziennik Zachodni