Fot. Andrzej Z. ps. "Słowik", mat. prasowe

Jak poinformował portal tvp.info, Andrzej Z. ps. Słowik wyszedł na wolność, po tym, jak wpłacono za niego poręczenie majątkowe.

Andrzej Z. jest ostatnim bossem Pruszkowa, który wyszedł z aresztu po około 3,5 roku. Gangster wolność odzyskał w środę 19 sierpnia. Informację o jego wyjściu na wolność miał potwierdzić zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie. W marcu za gangstera została wyznaczona kaucja w wysokości 400 tysięcy złotych, co więcej połowa tej kwoty miała zostać wpłacona w gotówce.

Leszek D. ps. Wańka wyszedł na wolność jako pierwszy, jeszcze pod koniec 2019 roku wpłacono za niego poręczenie majątkowe w wysokości 200 tysięcy złotych. Kolejny za 120 tysięcy złotych areszt opuścił Janusz P. ps. Parasol. W czerwcu wyszedł także Krzystof O. ps. Kręcony uznawany za członka tak zwanego starego Pruszkowa.

W areszcie wciąż przebywa Sebastian W., który przez sąd został uznany za bossa grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami.

Gang Pruszkowa kierowany przez Słowika od września 2014 do września 2018 miał zajmować się głównie przestępstwami gospodarczymi, ale także rozbojami, handlem narkotykami oraz fałszowaniem dokumentów. Przestępcy związali się także z grupą, która w latach 2012-2017 na fikcyjnym eksporcie produktów spożywczych wyłudził blisko 193 mln zł. Przez kilkanaście ostatnich miesięcy, Andrzej Z. kierował gangiem zza krat, w czym pomagała mu jego konkubina.

Pruszkowscy przestępcy będą odpowiadać m.in. za próbę wymuszenia haraczu w kwocie miliona złotych w 2014 roku. Dwa lata później gangsterzy planowali okraść rosyjskich przestępców zajmujących się handlem narkotykami. Jak się okazało, podejrzani pomylili jednak samochody i napadli na auto mężczyznę oraz jego dwóch synów.

W tym samym roku grupa także ukradła bursztyn o wartości 440 tysięcy złotych oraz zegarki za ponad milion złotych.

Źródło: TVP INFO

Przeczytaj również: