Kierował samochodem mimo 6 sądowych zakazów | fot. Policja

W ręce policjantów z warszawskiej Woli wpadł 46-latek podejrzany o niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Mężczyzna kierował pojazdem pomimo aktywnych sześciu zakazów sądowych prowadzenia pojazdów. Jeden z zakazów sądowych był dożywotni. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie zarządzenia sądu w celu ustalenia jego miejsca pobytu oraz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności.

– Wolscy policjanci w trakcie służby skontrolowali kierującego audi. W trakcie czynności i sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma sześć aktywnych zakazów sądowych prowadzenia pojazdów. Jeden z tych zakazów był dożywotni. Mężczyzna był również poszukiwany na podstawie zarządzenia sądu w celu ustalenia jego miejsca pobytu oraz doprowadzenia go do zakładu karnego w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności – informuje kom. Marta Sulowska.

46-latek został zatrzymany. Mężczyzna w trakcie dwóch lat był wielokrotnie zatrzymywany w podobnych sprawach i usłyszał łącznie ponad 50 zarzutów karnych. Tym razem po zgromadzeniu materiału dowodowego niewykluczone, że 46-latek usłyszy kolejne zarzuty. Przestępstwo dotyczące niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.

Przeczytaj również: