Prokuratura Rejonowa w Łęczycy przedstawiła 27–latkowi zarzut zabójstwa 58-letniego mężczyzny. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd zastosował w stosunku do niego tymczasowe aresztowanie. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gminy Grabów w powiecie łęczyckim.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, 18 kwietnia rodzina 58–latka znalazła w pomieszczeniu kuchennym domu, w którym zamieszkiwał, jego zwłoki. Podczas oględzin stwierdzono rany kłute okolic klatki piersiowej, co wskazywało na dokonanie zabójstwa. Policja i prokuratura niezwłocznie przystąpiły do wyjaśnienia sprawy i ustalenia kto może być sprawcą zbrodni.

Jeszcze 18 kwietnia w godzinach popołudniowych zatrzymany został zamieszkały nieopodal w domu swojej babci 27–letni mężczyzna. Z dowodów zebranych w sprawie wynika, że początkowo to właśnie w miejscu pobytu 27–latka pokrzywdzony wraz z innymi osobami spożywał alkohol. Następnie, 58–latek udał się w stronę swojego domu, a 27–letni mężczyzna go odprowadził.

Już na miejscu starszy z mężczyzn zaproponował dalsze picie alkoholu, który miał w domu. Razem wypili jeszcze pół litra wódki. Bez żadnego konkretnego powodu doszło do sprzeczki, wymiany zdań i szarpaniny. W jej przebiegu 27–latek chwycił znajdujący się w kuchni nóż i zadał pokrzywdzonemu ciosy w okolicę klatki piersiowej. Następnie, wybiegł z jego domu zabierając z sobą narzędzie zbrodni i inny jeszcze nóż znajdujący się w kuchni. Po drodze wyrzucił noże.

Po powrocie do domu babci zdjął zaplamioną koszulkę i rzucił ją na ziemię przy budynkach gospodarczych. Następnie położył się spać. Rano założył inne ubranie i pojechał do pracy. Gdy wrócił został zatrzymany przez policję.

Podczas przesłuchania w prokuraturze, 27–latek przyznał się do popełnienia zarzuconej mu zbrodni i opisał przebieg zdarzenia. Był już wcześniej karany za kradzież i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy

Przeczytaj również: