Zatrzymano włamywacza | fot. policja

Policjanci z prewencji w wyniku bardzo dynamicznie przeprowadzonej interwencji zatrzymali 50-letniego mieszkańca Otwocka, przy którym znaleziono i zabezpieczono łom, cęgi i śrubokręt, a także złoty łańcuszek i dwie zawieszki. Jak się okazało, biżuterię skradziono z niezamieszkałego domu, w którym miało miejsce włamanie.

Policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego pełnili służbę w Otwocku. Pojechali sprawdzić prywatną posesję, na której był widziany podejrzany mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce, aby sprawdzić zgłoszenie. Wynikało z niego, że może to być włamywacz.

W pewnej chwili policjanci zauważyli zamaskowanego mężczyznę, który miał na głowie kominiarkę. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki. Przeskoczył przez ogrodzenie i przez kolejne posesje, skierował się do pobliskiego lasu.

Policjanci błyskawicznie ruszyli za uciekinierem, któremu podczas przeskakiwania przez jedno z ogrodzeń, spadła z głowy kominiarka.

Pościg zakończył się obezwładnieniem i zatrzymaniem mężczyzny. Policjanci znaleźli przy nim łom, cęgi, śrubokręt oraz biżuterię, która – jak później ustalono – pochodziła z domu, do którego miało miejsce włamanie.

Podejrzanym okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Zabezpieczone przedmioty trafiły do depozytu, a podejrzany do policyjnego aresztu.

Pracujący przy sprawie dochodzeniowcy opracowali zarzut karny popełnienia włamania i przedstawili go 50-latkowi, który niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: