Nóż we krwi | fot. Fotolia / Victoria Meyo

Funkcjonariusze zatrzymali 57-letnią mieszkankę gminy Wałcz podejrzaną o zabójstwo. Do zdarzenia, doszło kilka dni temu, podczas imprezy zakrapianej alkoholem. W prokuraturze kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał zgłoszenie o tym, że w jedynym z mieszkań w gminie Wałcz, prawdopodobnie doszło do śmierci mężczyzny.

Policjanci natychmiast pojechali  pod wskazany adres. Na miejscu znaleźli ciało 58-letniego mężczyzny. W mieszkaniu przebywała 57-latka. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej, w lokalu doszło do awantury pomiędzy małżeństwem, w trakcie spożywania przez nich alkoholu. Kobieta została zatrzymana.

Przyczyną śmierci mężczyzny było uderzenie ostrym narzędziem w okolice klatki piersiowej. Sąd Rejonowy w Wałczu na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 57 -latki środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: