Policyjni wywiadowcy zatrzymali 38-latka poszukiwanego listem gończym do obycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę przechodniów, którzy powiadomili funkcjonariuszy, ponieważ stał w grupie osób na parkingu. W trakcie legitymowania okazało się, że jest poszukiwany przez kilka sądów do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia 10 miesięcy kary pobawienia wolności.

W poniedziałek, około godziny 11:00 policjanci zostali poinformowani, że na jednym z parkingów przy ul. Racławickiej w Warszawie stoi kilku mężczyzn, czym nie stosują się do zaleceń związanych z ograniczeniami grupowania się w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zastali dwóch rozmawiających ze sobą mężczyzn.

– Podczas sprawdzania jednego z nich w systemie policyjnym pojawił się alert, że jest poszukiwany listem gończym oraz na podstawie kilku innych nakazów zatrzymania do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe. Mężczyzna szukany był przez sądy rejonowe w Słubicach, Krakowie, Strzelcach Krajeńskich, Złotoryi, Bydgoszczy i Warszawie. Łącznie został skazany na 10 miesięcy więzienia – poinformował asp. Robert Koniuszy

38-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Następnie został przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Przeczytaj również: