Schował narkotyki do obserwowanej skrytki | fot. Policja

Kryminalni z Sopotu zatrzymali 26-letniego gdańszczanina po tym, jak schował narkotyki do skrytki znajdującej się pod ich obserwacją. Sprawca usłyszał zarzut posiadania ponad 500 porcji substancji psychotropowej, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejny sukces sopockich policjantów w walce z narkotykami. W miniony czwartek w godzinach wieczornych kryminalni w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 26-latka z Gdańska po tym, jak chwilę wcześniej podrzucił on substancję psychotropową do skrytki znajdującej się pod ich obserwacją. Sprawca zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczony towar policjanci przekazali biegłemu do dalszych badań.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali prokuratorowi i doprowadzili do prokuratury sprawcę przestępstwa. Prokurator przedstawił 26-letniemu gdańszczaninowi zarzut posiadania ponad 500 porcji substancji psychotropowej w postaci 4-CMC, a po przesłuchaniu skierował też do sądu wniosek o areszt tymczasowy dla niego. Decyzją sądu sprawca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: