Na feldze jechał po alkohol | fot. Policja

Policjanci podczas nocnego patrolu przerwali pijacki rajd drogowego przestępcy.  31–latek wsiadł za kierownicę swojej skody octavii mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a następnie uszkodzonym pojazdem próbował dotrzeć do nocnego sklepu po kolejną porcję alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7/8 marca na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed północą, uwagę policjantów podczas patrolu zwrócił samochód z uszkodzonym lewym przednim kołem oraz porysowaną karoserią, który jechał ulicą Śląską w Babicach. Mundurowi od razu domyślili, że za kierownicą musi znajdować się osoba nietrzeźwa, ponieważ żaden rozsądny kierowca, nie potrafiłby tak „katować” swojego auta jazdą na samej feldze.

W związku z tym funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.  Następnie zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu, gdzie szybko potwierdzili swoje podejrzenia. Badanie stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 3,20 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Przeczytaj również: