Zatrzymno pijanego kierowcę autokaru | fot. Policja

Policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć uczniów liceum na wycieczkę szkolną. W trakcie kontroli policjanci sprawdzili, że kierowca autobusu jest pijany i ma w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Teraz kierowcy grożą 2 lata więzienia

W poniedziałek rano policjanci z gdańskiej drogówki na prośbę pracownika szkoły pojechali na kontrolę autokaru, którym miała pojechać na wycieczkę młodzież z liceum przy ul. Bażyńskiego. Podczas prowadzonej kontroli policjanci dokładnie sprawdzili stan techniczny autokaru oraz stan trzeźwości kierowcy. Wynik badania alkomatem to ponad promil alkoholu w organizmie 50-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Młodzież na swoją wycieczkę pojechała z innym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

Policjanci apelują do wszystkich osób posiadających wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić dzieci lub stanu trzeźwości jego kierowcy o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną szczegółowo sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej spożywał alkohol, może zapobiec zdarzeniom tragicznym w skutkach.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą więzienia do 2 lat. Dodatkowo sprawcy grozi grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj również: