Alkohol | fot. Pixabay

42-latek zgłosił włamanie do mieszkania. Na miejscu okazało się, że nie doszło do żadnego przestępstwa. Potrzebę interwencji zgłaszający tłumaczył chęcią pożyczenia pieniędzy na alkohol. Policjanci za bezpodstawne wezwanie ukarali mężczyznę mandatem karny w wysokości 500 złotych.

W środę, po godzinie 17:00 dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Oficer dyżurny na miejsce skierował policyjny patrol. Szybko jednak okazało się, że taka sytuacja nie miała miejsca.

W mieszkaniu pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali 42-latka. W trakcie wyjaśniania interwencji wyszło na jaw, że mężczyzna celowo zgłosił włamanie bo chciał pożyczyć 20 złotych na alkohol. Policjanci nie docenili jego kreatywności i za bezpodstawne wezwanie policji ukarali mężczyznę 500 złotowym mandatem.

Zdarza się, że na numery alarmowe dzwonią ludzie którzy w rzeczywistości nie potrzebują pomocy. Pamiętajmy angażując służby ratunkowe w taki sposób miejmy świadomość, że w tym czasie ktoś inny może w rzeczywistości potrzebować pomocy.

Przeczytaj również: