Mężczyzna aresztowany za brutalny rozbój | fot. Policja

Sąd aresztował na trzy miesiące trzech mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego podejrzanych o szereg przestępstw, między innymi rozbój ze szczególnym okrucieństwem, bezprawne pozbawienie wolności i pobicie. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

18 stycznia kryminalni z Krzyża Wielkopolskiego zatrzymali 33-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o włamanie i kradzieże. W trakcie realizowanych z nim czynności, mundurowi ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma starszymi kolegami w wieku 37 i 38 lat, brał jeszcze udział w innym brutalnym zdarzeniu, do którego doszło na terenie tej samej miejscowości.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 11 stycznia sprawcy pod pretekstem rozmowy, zwabili do mieszkania jednego z nich 25-latka. – Mężczyzna przyszedł na spotkanie w towarzystwie 26-letniego kolegi. Zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach – poinformowała Karolina Górzna-Kustra z Policji w Czarnkowie.

Sprawcy wobec 26-latka zachowali się dość łagodnie, gdyż uderzyli go tylko raz w twarz, natomiast przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku. – Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele. Mężczyźnie grożono przy użyciu noża. Był podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany – dodała Górzna-Kustra.

W związku z tym zdarzeniem 33-latkowi i jego wspólnikom, śledczy przedstawili szereg zarzutów, w tym między innymi za przestępstwa rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia.

Wobec trójki podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: