Do Sądu Rejonowego w Olsztynie został skierowany akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszowi Policji z KMP w Olsztynie oskarżonemu o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, 22 kwietnia ok. godz. 16 w Dobrym Mieście, funkcjonariusze Policji zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw motocykl bez tablic rejestracyjnych. W związku z tym podjęli czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca motocykla nie zatrzymał się, zaś funkcjonariusze Policji samochodem marki BMW kontynuowali działania. Oba pojazdy poruszały się z dużą prędkością ok. 100 km/h.

W pewnym momencie na drodze szutrowej, z uwagi na niezachowanie przez kierującego radiowozem szczególnej ostrożności i nie utrzymywanie odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu, doszło do uderzenia przodem samochodu w tylne koło motocykla, co spowodowało zakłócenie stabilności i upadek kierującego motocyklem pod samochód, w następstwie czego pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych skutkujących śmiercią.

Na tej podstawie Prokurator Rejonowy w Giżycku przedstawił funkcjonariuszowi Policji zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Podejrzany nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: