Opiekowała się dzieckiem pod wpływem alkoholu i narkotyków | fot. Policja

Pod wpływem alkoholu i narkotyków 35-letnia mieszkanka Kościerzyny opiekowała się synem. Na miejscu interweniowali policjanci. Kobieta posiadała również w mieszkaniu ponad 50 gramów amfetaminy. 35-latka usłyszała zarzuty i decyzją sądu trafiła na dwa miesiące do aresztu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę po godzinie 8.00 dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie, o tym, że 35-letnia nietrzeźwa i pod wpływem narkotyków kobieta sprawuje opiekę nad swoim 3-letnim synem. Z informacji wynikało, że chłopiec pozostaje bez właściwej opieki.

Oficer dyżurny natychmiast do mieszkania skierował policjantów, którzy zastali w nim nietrzeźwą kobietę oraz jej synka. Policjanci sprawdzili trzeźwość 35-letniej kobiety, w wydychanym powietrzu miała ponad 0,5 promila alkoholu i była pod wpływem narkotyków. Podczas interwencji policjanci znaleźli w mieszkaniu pod stolikiem kawowym ponad 50 gramów amfetaminy. 35-latka została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Chłopiec został przekazany pod opiekę rodziny.

Kobieta usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Sąd zadecydowała o tym, że 35-latka dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: