7 grudnia na terenie Słupska oraz Zabrza zostało zatrzymanych łącznie 9 mężczyzn, którzy mogli mieć związek z zabójstwem mieszkańca Lęborka Wojciecha N. Zwłoki mężczyzny zostały ujawnione w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce.

Wojciech N. z Lęborka ostatni raz był widziany 2 grudnia. Jego zwłoki ujawniono sześć dni później w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce, w okolicach wyrobiska piasku i żwirowni.

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy Radia Gdańsk wynika, że zamordowany to żołnierz związany z wojskami specjalnymi. Miał zostać uprowadzony i zamordowany w wyniku nieporozumień związanych z rozliczeniami finansowymi.

– Zatrzymane osoby to mieszkańcy Słupska oraz Trójmiasta, w większości bardzo dobrze znani Policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiazania ze światem przestępczym – poinformował Paweł Wnuk z Prokuratury Okręgowej w Słupsku

Po przeprowadzonych przesłuchaniach zatrzymanych osób, prokuratura zdecydowała o skierowaniu wniosków o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania przeciwko czterem zatrzymanym mężczyzną. Sąd przychylił się do wniosków prokuratury. Wobec innych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru policji lub poręczenia majątkowego.

– Trójce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N. Prócz tego części zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, posiadania broni palnej gazowej, bądź zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa – dodaje Wnuk.

Wszyscy występujący w sprawie podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Za popełnienie zbrodni zabójstwa grozi kara nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Słupsku / Radio Gdańsk

Przeczytaj również: