Siatkówka | fot. Pixabay

39-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania doprowadzenia przemocą pokrzywdzonego do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej. Pokrzywdzony to 13-letni chłopiec. Uczestniczył w imprezie sportowej, która odbywała się na terenie Malborka.

Do zdarzenia doszło w Malborku w nocy z 6 na 7 grudnia. Chłopiec wraz z innymi nastolatkami uczestniczył tam w turnieju sportowym oraz nocował. Sprawca to 39-letni mężczyzna, który został zatrzymany 8 grudnia. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Kryminalnej Polski, mężczyzna jest trenerem siatkówki z Gdańska.

– Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania doprowadzenia przemocą małoletniego pokrzywdzonego do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i tymczasowo aresztował 39-letniego mężczyznę na okres 3 miesięcy. Zarzucone podejrzanemu przestępstwo jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności do lat 15.

Przeczytaj również: