Lornetka
fot. Pixabay

24 października funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali obywatela RP Piotra Ś. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty m.in. usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu. Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Podczas zatrzymania Piotra Ś. funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca jego zamieszkania i zatrudnienia. W toku przeszukań zabezpieczono nielegalnie posiadaną jedną sztukę krótkiej broni palnej i amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty. Ponadto przeszukane zostały miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. W trakcie czynności ujawniono m.in. broń palną i amunicję bez pozwolenia.

W toku postępowania prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu, usłyszał również zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Czyny te zagrożone są karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd w całości uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Piotra Ś. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj również: