Budowa gazociągu | fot. Sputnik / Alexey Kudenko

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło w piątek przy budowie gazociągu w Podgórskiej Woli. Pracownik z Ukrainy został przygnieciony przez rurę o wadze 10 ton.

Według wstępnych ustaleń policji, najprawdopodobniej podczas podnoszenia rury przez dźwig puściło zabezpieczenie i rura wpadła do wykopu, w którym znajdował się 37-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzny nie udało się uratować, mimo że koledzy ruszyli mu natychmiast z pomocą, wyciągnęli go i przystąpili do reanimacji.

Jak podają służby Ukrainiec zmarł na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych – informuje portal wyborcza.pl. – Około godziny 8.30 odebraliśmy zgłoszenie o śmiertelnym wypadku. 37-letniego pracownika przygniótł rurociąg gazowy, który ważył ok. 10 ton – powiedział „Wyborczej” Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Przyczyny i okoliczności wypadku zbada policja oraz Państwowa Inspekcja Pracy, która sprawdzi również, czy zostały zachowane zasady BHP oraz czy zatrudnieni przy budowie gazociągu obcokrajowcy pracują legalnie.

Budowany gazociąg jest częścią europejskiego korytarza gazowego Północ-Południe. Tą trasą będzie przesyłany importowany gaz do Podgórskiej Woli i dalej na Śląsk i zachód Polski. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa gazowego oraz umożliwienie przekazywania gazu na Słowację czy Ukrainę. Zakończenie budowy jest planowane na 2020 rok.

źródło: Sputnik News

Przeczytaj również: