Alkomat | fot. Policja

To była niegroźna kolizja. Uczestniczyły w niej dwa samochody, którymi kierowały dwie kobiety. Jedna nietrzeźwa, druga z zakazem prowadzenia aut, ponieważ już wcześniej jeździła samochodem po alkoholu. Policję na miejsce wezwała nietrzeźwa.

W środę rano, dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kierującej bmw, że w miejscowości Poręba Kocęby doszło do kolizji między nią, a kierującą vw. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 24-latka kierująca vw cofając na parkingu doprowadziła do zderzenia z bmw, którego kierującą była 36-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego.

W trakcie kontroli okazało się, że kierująca bmw jest w stanie nietrzeźwości. Miała prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast kierująca vw prowadziła auto mimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Dodatkowo przewoziła nim teraz także dwójkę dzieci.

Kierującej bmw zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat, świadczenie pieniężne. Kierująca vw za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów grozi jej do 5 lat więzienia.

Przeczytaj również: